Detaljerade resultat skolkvalet 2012

Här visas alla som fått 4 poäng eller mer, vilket är ca 40% av de tävlande. Grattis till fina prestationer!

PlacNamnSkolaU1U2U3U4U5U6TOTSpråk
1Mårten WimanDanderyds gymnasium, Danderyd22222212C++
Aron GranbergDanderyds gymnasium, Danderyd22222212Java
Johan SannemoDanderyds gymnasium, Danderyd22222212Java
Simon LindholmKärrtorps gymnasium22222212C++
Anton GrensjöLuleå Gymnasieskola22222212Java/C++
6Jonatan StödemanSoltorgsgymnasiet Borlänge2222210C#
Alfred AgrellGTI Gymnasium, Göteborg22122110C++
8Erland ArctaediusDanderyds gymnasium, Danderyd2222019Java
Sebastian GustafssonPolhemsskolan Gävle2212029C#/Visual Studio
10Joel GärtnerDanderyds gymnasium, Danderyd2202028python
11Anton olssonDanderyds gymnasium, Danderyd2212007Java
Erik IhrénDanderyds gymnasium, Danderyd2212007Python
Henrik KarlssonWesterlundska Gymnasiet Enköping22127C#/VisualSt. Console
Fredrik NordinParkskolan, Örnsköldsvik22217PHP
Alexander Najafi NassabKatedralskolan Lund22127java
Oskar VibergHulebäcksgymnasiet, Mölnlycke22127Java
Mattias GustafssonKattegattgymnasiet Halmstad2212007Java
Joakim JohnanderBerzeliusskolan, Linköping21227java/netbeans
Vladmir ValyukhKatedralsskolan, Linköping22127c/c++
20Johan JonassonDanderyds gymnasium, Danderyd2202006Python
John LitbornSoltorgsgymnasiet Borlänge22026C#
Marcus FransenSoltorgsgymnasiet Borlänge2226C#
Henrik HellströmKärrtorps gymnasium22026C++
Laurell, PatrikKatedralskolan Lund22026c++
August EkmanHvitfeldtska gymnasiet, Göteborg2226Java
Pierre KraftGTG, Göteborg2226C++, Visual Studio
Victor LarssonKattegattgymnasiet Halmstad2226Java
Alexander RisbergBalderskolan, Skellefteå2226C#
Samuel ZackrissonÅva Gymnasium Täby2200206Java
Per NybergNacka gymnasium, Nacka222006Java
Isak Åkhe JohanssonBerzeliusskolan, Linköping22026java/netbeans
Axel IsakssonPolhemsskolan Gävle2202006C och Python
Jonathan KammerlandTullängsskolan i Örebro21126C#
Jeremi StadlerTullängsskolan i Örebro22026VB
Mikael JohnssonTekniska Skolan Hässleholm2112006C#
Marcus BonnedahlIT-Gymnasiet Uppsala220206Java/Eclipse
Lukas TröjerÖsterportgymnasiet, Ystad2226java
Magnus SelinNorra Reals gymnasium, Stockholm2226C++/g++/Kubuntu
Måns GezeliusNorra Reals gymnasium, Stockholm2226C++/g++/Kubuntu
Lukas Takaaki KikuchiNorra Reals gymnasium, Stockholm2226Java/Eclipse/Windows
41Martin MützellDanderyds gymnasium, Danderyd2102005Java
Johannes QvarfordGTI Gymnasium, Göteborg2125C++
Richard AhlinBäckängsgymnasiet, Borås2215Java/NetBeans
Martin ErikssonForsmarks skola, Östhammar2125java
Benjamin LundgrenGTG, Göteborg2125C++, Visual Studio
Måns ÅhlanderKattegattgymnasiet Halmstad210205C++
Sebastian HjelmKattegattgymnasiet Halmstad211105Java
Adam Suhren GustavssonÅllebergsgymnasiet, Falköping2201005c#
Victor NilssonÅllebergsgymnasiet, Falköping2201005c#
Adam RisbergBalderskolan, Skellefteå2125Java
Axel WallinBalderskolan, Skellefteå21115C#
Christoffer NilssonBerzeliusskolan, Linköping21025java/netbeans
David PopBerzeliusskolan, Linköping22015java/netbeans
Axel BlackertBerzeliusskolan, Linköping210205java/netbeans
Daniel RappTullängsskolan i Örebro201205C, JavaScript
Erik ÖsterbergIT-Gymnasiet Uppsala210205Java/Eclipse
57Sean WenströmDanderyds gymnasium, Danderyd2002004Java
Filip MagnussonSoltorgsgymnasiet Borlänge2114C#
Viktor StåhlSoltorgsgymnasiet Borlänge224C#
Karlén, ErikKatedralskolan Lund2024java
Johannes AhnlideKatedralskolan Lund224python
Vidar ErikssonHvitfeldtska gymnasiet, Göteborg224C++
Jonas Graul SagdahlGTG, Göteborg224C++, Visual Studio
Albin GröndahlGTG, Göteborg224C++, Visual Studio
Pontus BjörkbergGTG, Göteborg224C++, Visual Studio
Johannes LindénGTG, Göteborg20024C++, Visual Studio
Acke KüttnerKattegattgymnasiet Halmstad224C++
William HedlundBalderskolan, Skellefteå2204C#
Oscar AlsingNacka gymnasium, Nacka224Java
Andreas PålssonNacka gymnasium, Nacka224Java
Adam TonderskiBerzeliusskolan, Linköping20204java/netbeans
Max WidellIT-Gymnasiet Uppsala224C++
Gustav SundströmJohn Bauergymnasiet Gävle2204PHP

Sponsorer